Колір в інтер'єрі квартири

Колір в інтер'єрі квартири

Психологія кольору в інтер'єрі квартири важлива і використовувати її потрібно обдумано. Колір задає настрій. Для його вибору необхідно враховувати не тільки меблі, елементи декору, але і площа приміщення. Ви можете скористатися послугами дизайнера, а також самостійно підібрати колірну гамму. Колірна гармонія допоможе не стільки доповнити загальну задумку дизайнера, але і абсолютно поміняти сприйняття людиною ідеї інтер'єру. Зоровий ефект повинен виконувати функцію релаксації. Підібрані кольори повинні заспокоювати, виділяти головні декоруючі елементи. Використовувати можна колірний трикутник, розроблений французьким художником Еженом Делакруа в 19 столітті, де вершини вказують на червоний, жовтий, синій кольори, а коли трикутник обертається, відбувається їх візуальне змішування. Виходить цікавий ефект, що дозволяє отримати максимум від такого дизайну.

Якщо у вас є незначні недоробки в плануванні, то колір в інтер'єрі квартири допоможе вам їх приховати. В мінімалістичних рішеннях частіше використовують переважно білий колір. При наповненні кімнати сонячним світлом, ви отримуєте добре освітлене приміщення. Встановіть мінімальну кількість меблів, зробіть зонування і отримаєте відмінний результат. Це має великий попит сьогодні.

Визначте один колір як базовий. Він буде основним при виконанні проектування дизайну. Додайте до нього ще один або два кольори в співвідношенні з основним 60/30/10 і ви отримаєте рішення по оформленню приміщення. У деяких місцях доцільно використовувати схожі відтінки для виділення окремих елементів, що декорують. Використовуйте такі схеми поєднання відтінків, як:

  • рівновіддалена;

  • аналогічна;

  • комплементарная;

  • монохромна.

Особливості вибору кольору в інтер'єрі квартири

Важливо пам'ятати про вагу різних кольорів. М'які відтінки, як і приглушені, дозволяють отримати кімнату візуально більш простору. А яскраві кольори мають більшу вагу, що звужує візуально її простір. Будь-який матеріал і фактура має свій колір - про це необхідно пам'ятати завжди. Не перетворюйте в хаос приміщення, зловживанням кількості кольорів і відтінків. Вибирайте оптимальний варіант або скористайтеся послугами професійного дизайнера. Тоді колір в інтер'єрі квартири зіграє далеко не останню роль у формуванні загальної психології та філософії декорування. Вибирайте розумні поєднання!