Вплив кольорів на психоемоційний стан людини

Вплив кольорів на психоемоційний стан людини

Наші очі здатні розрізняти і вловлювати більше мільйона кольорів і відтінків, які як вже давно доведено вченими, активно впливають на наше самопочуття, настрій, емоції. Деякі кольори можуть підвищувати працездатність, інші здатні викликати почуття щастя, радості, спокою, створити атмосферу комфорту і захищеності

Білий колір. Це досить нейтральний колір, він викликає позитивні емоції. Білий колір в інтер’єрі створює відчуття чистоти і гармонії. Він не розташовує до розслаблення, а навпаки здатний зарядити бадьорістю і енергією.

Червоний колір. Червоний колір здатний підвищити працездатність і активність. Його вплив на людину, в порівнянні з іншими кольорами у палітрі, найсильніший. Найбільш сприятливе рішення в інтер’єрі – використання світлих відтінків червоного, які існують в природі.

Зелений колір. Цей колір дуже позитивно впливає на нервову систему людини, заспокоює, дарує відчуття комфорту й умиротворення. Символізує спокій і свіжість. Зелений колір надає почуття ясності, зменшує апетит.

Синій колір. Синій – холодний колір, він здатний створити ділову робочу атмосферу в приміщенні. Синій колір налаштовує на спокій, споглядання і розважливість.

Помаранчевий колір. Помаранчевий колір – яскравий і теплий, він здатний викликати у людини відчуття тепла, підняти настрій, викликати збудження, підвищити активність, створити урочисту атмосферу свята.

Фіолетовий колір. Фіолетовий колір спонукає до активності, особливо у творчих особистостей. У великій кількості може викликати втому і роздратування.

Сірий колір. Сірий колір прекрасно гармоніює практично з усіма кольорами, сприятливо впливає на людину, дарує відчуття спокою і захищеності, знімає напругу, розслабляє.

Бежевий колір. Бежевий колір не здатний викликати негативних емоцій у людини, він створює відчуття спокою і стабільності.

Тільки правильний вибір кольору і його хороше поєднання з іншими тонами, дозволить зробити приміщення красивим і позитивно впливатиме на самопочуття як господарів та і їх гостей.